W sytuacji pandemii społeczeństwo solidaryzuje się w zagrożeniu.

Lubelska Fundacja Sempre a Frente w zakresie swoich kompetencji również dołącza do wsparcia.
Oferujemy bezpłatne poradnictwo online, dla każdego zainteresowanego. 

Sześciu specjalistów, psychologów i pedagogów czeka na Was 
w każdy poniedziałek od 11 do 20 oraz 
od wtorku do piątku od 9 do 18 

Szukajcie nas na Skype: Sempre Online Lublin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel: 690 080 886

          


Dorośli skupieni na walce o zdrowie i byt swoich rodzin nie zawsze pamiętają, że obecna sytuacja ma ogromny, destrukcyjny wpływ również na dzieci i nastolatków. 
Wszyscy jesteśmy w procesie zmiany, zwłaszcza ci najmłodsi. Wszyscy mamy trudność w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, a dzieciom dodatkowo trzeba tę nową rzeczywistość tłumaczyć, np. dlaczego jeszcze tydzień temu rodzice odganiali ich od komputerów, a dzisiaj muszą siedzieć przed ekranem godzinami. Dlaczego szkoła była w szkole, a dziś jest w domu? 
Sytuacja narzuconej izolacji rodzi szczególnie u młodych ludzi bunt, poczucie niesprawiedliwości i wiele innych trudnych emocji. Dla zdrowia psychicznego naszych dzieci ważne jest aby dostosowując się do panujących warunków zapewnić dzieciom możliwie „normalny” rozwój. 
Obok nakazu udziału w zajęciach szkoły online warto wspierać, zachęcać ich do spotkań online/telefonicznych z rówieśnikami, np. do udziału w grupach rozwojowych takich jak te prowadzone przez Fundację Sempre a Frente, które przeniosły się do świata wirtualnego i są miejscem m.in. zadawania trudnych pytań, które nie pozostają bez odpowiedzi, odreagowania trudnych emocji w bezpieczny sposób. 
Dlatego odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i opiekunów/rodziców Fundacja Sempre a Frente uruchomiła całodniowy, bezpłatny dyżur e-wsparcia psychologiczno/pedagogicznego. 
Każde dziecko, nastolatek, dorosły i senior, który potrzebuje rozmowy, wsparcia, oderwania od złych myśli może skontaktować się z nami wybierając najlepszą dla siebie formę komunikacji: chat, rozmowa telefoniczna, wideo-rozmowa, e-mail. 

Fundacja Sempre a Frente od 2010 roku pomaga w dorastaniu dzieciom i młodzieży w Lublinie i województwie lubelskim. Zapewniamy bezpłatne konsultacje i wsparcie psychologiczne. Organizujemy warsztaty i spotkania edukacyjne. Podpowiadamy jak szukać pracy, zdobyć staż czy wyjechać na wolontariat. Prowadzimy świetlicę, ośrodek wsparcia młodzieży i punkt informacyjny. Docieramy do młodzieży nawet w najmniejszych miejscowościach na Lubelszczyźnie.
Dowiedz się o nas więcej
Nasz Zespół
Profil Facebook Fundacji
Profil Fundacji na Instagramie
Profil Fundacji na LinkedIn
Profil Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży w Lublinie
-------

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania
Możesz przekazać nam darowiznę online
nr konta 03 2030 0045 1110 0000 0198 8260
w tytule przelewu wpisz "Darowizna na cele statutowe"